Prostovoljno gasilsko društvo Spodnja in Zgornja Gorica

E-mail: pgd.gorica@gmail.com

matična številka: 5262755000

davčna številka: 17319501, nismo zavezanci za DDV

TRR: SI56 0443 0000 0666 019, odprt pri NKBM d.d.

STATUT DRUŠTVA

Statut društva je temeljni akt našega društva, ki ureja pravice in dolžnosti organov društva ter predvsem pravice in dolžnosti članov našega društva. Določbe Statuta PGD Sp. in Zg. Gorica si lahko ogledate TUKAJ (za ogled potrebujete nameščen Adobe Reader).

DRUŠTVO DANES

a) Članstvo

Prostovoljno gasilsko društvo Spodnja in Zgornja Gorica ima cca. 100 članov, od tega 25 članov mlajših sekcij (pionirji in mladinci), 40 operativnih gasilcev, preostalo so drugi člani in veterani. Skoraj vsi člani prihajajo iz vasi Spodnja in Zgornja Gorica.

Društvo je eno do štirih gasilskih društev v občini Rače – Fram (preostala društva so PGD Fram, PGD Podova in PGD Rače) ter spada v sestav Gasilske zveze Maribor.

b) Vodstvo društva (mandatno obdobje 2018 - 2023)

Člani upravnega odbora:

Člani nadzornega odbora:

GASILSKI DOM

a) O gasilskem domu

Jedro našega društva predstavlja gasilski dom, ki se nahaja v Spodnji Gorici. Temeljni kamen sedanjega gasilskega doma je bil postavljen leta 1983. Po nekaj letih prostovoljnega udarniškega dela naših članov je bil le-ta predan svojemu namenu.

Sam gasilski dom ima veliko površino, sestavljen je iz:

- velike dvorane - namenjena je za razne družabne dogodke (veselice, praznovanja, itd.),

- garaže – v njem se nahajata naši vozili in oprema gasilcev,

- kuhinje,

- sanitarij, in

- sejne sobe.

b) Možnost najema dvorane

Dvorano našega društva in kuhinjo je možno tudi najeti. Sama dvorana je primerna za razna praznovanja za cca. 150 ljudi. V ta namen se v dvorani nahaja večje število miz, 150 udobnih stolov ter klopi.

V dvorani je možno izvajati tudi razne kulturno umetniške dejavnosti v tem primeru je kapaciteta obiskovalcev lahko tudi večja.

Za najem dvorane nas kontaktirajte po e-pošti: pgd.gorica@gmail.com.

DRUŽABNA DEJAVNOST

V društvu skrbimo tudi za družabno dejavnost naših članov in vseh ostalih krajanov Sp. in Zg. Gorice. V ta namen se v okviru društva odvijajo razne dejavnost, pri čemer izstopajo:

- tradicionalna postavitev majskega drevesa (mlaja),

- piknik članic in članov društva,

- tradicionalni božično – novoletni koncert.

Nekaj utrinkov družabne dejavnosti najdete v fotogaleriji.

Gasilski dom

Garaža gasilskega doma

Dvorana gasilskega doma

Oder gasilskega doma

Gasilski dom nekoč

Naš Florjan

VEČ INFO O NAS NA NAŠI FACEBOOK STRANI

Spletna stran je v mirovanju, zato več info o nas najdete na naši FB strani - www.fb.com/pgdgorica

19.11.2008

Arhivske fotografije

Spoštovani,

v fotogaleriji smo dodali arhivske fotografije, ki so nakatere stare tudi 50 let in več.

Vljudno vabljeni k ogledu.

PGD Sp. in Zg. Gorica
Prijava na poštni seznam.
Ime in priimek:

E-pošta: