V našem društvu imamo 6 tekmovalnih desetin, in sicer:

a) tekmovalno desetino pionirjev,

b) mladinsko tekmovalno desetino,

c) 3 tekmovalne desetine članov A, in
d) tekmovalno desetino članic A.

Da smo bili aktivni na področju gasilskih tekmovanj, pa se lahko pohvalimo že nekaj zadnjih let. In sicer smo se lani z pionirji udeležili državnega tekmovanja in med 51. ekipami osvojili dobro 23.mesto. Sodelovali smo tudi na tekmovanju gasilske zveze Maribor ter dosegli naslednje rezultate: s pionirji 5. mesto, z mladinci 5. mesto, z člani A, 3, 6, in 8 mesto, ter s članicami 2 mesto. Sodelovali pa smo tudi na tekmovanju v orientaciji in tam z pionirji in pripravnicami osvojili prva mesta in se tako uvrstili na državno tekmovanje kjer pa smo osvojili v močni konkurenci in slabih vremenskih pogojih solidni uvrstitev v zlato sredino..

Uspešnost naših tekmovalnih desetin dokazuje zelo veliko število pokalov, ki se nahajajo v naši dvorani.

b) Udeležba na tekmovanjih v letu 2007

V letu 2007 so naše tekmovalne desetine sodelovale na tekmovanju GZ Maribor, ki je bilo na Atletskem stadionu Poljane v Mariboru.

Še posebej sta se izkazali I. desetina članov A in desetina pionirk, ki sta obe osvojili 2. mesto in si tako priborili pravico nastopa na regijskem tekmovanju. Na navedenem tekmovanju je mladinska desetina osvojila 14. mesto, II. desetina članov A pa je osvojila 6. mesto.

Naši desetini sta se izkazali tudi na regijskem tekmovanju, saj je osvojila desetina pionirk 2. mesto, I. desetina članov A pa 3. mesto ter sta si tako obe desetini priborili pravico do nastopa na državnem tekmovanju v letu 2008.

c) Udeležba na tekmovanjih v letu 2008

Krona naših tekmovalnih uspehov v letu 2007 je bil nastop naše desetine pionirk in I. desetine članov A na državnem tekmovanju v Ravnah na Koroškem. Pionirke so na tem tekmovanju osvojile zelo dobro 17. mesto, naša desetina članov A pa je osvojila 29. mesto v konkurenci več kot petdesetih najboljših ekip iz vse Slovenije. Več utrinkov iz tekmovanja si lahko ogledate v fotogaleriji.

31. 05. 2008 je v Športnem parku Rogoza potekalo tekmovanje pionirskih in mladinskih desetin GZ Maribor. V težkih tekmovalnih razmerah našim pionirkam žal ni uspelo podreti ene tarče, zato so bile diskvalificirane, mladinska desetina pa je osvojila solidno 6. mesto.

Dne 01. 06. 2008 je potekalo še tekmovanje članskih desetin GZ Maribor. Naši tekmovalni desetini sta se posebej izkazali, saj sta edini med vsemi desetinami opravili vajo z MB brez kazenskih točk. I. desetina članov A je osvojila 2 mesto, II. desetina članov A pa je le za las zgrešila pokal in osvojila nehvaležno 4 mesto. Več utrinkov iz tekmovanja si lahko ogledate v fotogaleriji.

Ker v letu 2008 ni potekalo regijskega tekmovanja smo se z eno desetino udeležili tudi tekmovanja v Šikolah, ki je bilo 06. 09. 2008 ter na tem tekmovanju v konkurenci najboljših slovenskih ekip osvojili zelo dobro 5 mesto. Zmagala je ekipa
PGD Kebelj (zmagali so tudi na državnem tekmovanju v Ravnah na Koroškem), druga je bila ekipa PGD Tinje in tretja ekipa PGD Šmartno na Pohorju.

d) Udeležba na tekmovanjih v letu 2009

TEKMOVANJE GZ MARIBOR

Dne 30. in 31. maja 2009 je pri Ledni dvorani v Mariboru potekalo tekmovanje GZ Maribor.

Tekmovanja smo se udeležili s 5 desetinami in dosegli izredne uspehe, saj smo osvojili največ pokalov od vseh sodelujočih društev!

Naši rezulati:
1. mesto - desetina mladink (sodelovale 3 ekipe)

2. mesto - desetina članic A (sodelovalo 7 ekip)

2. mesto - I. desetina članov A (sodelovalo 25 ekip)

3. mesto - II. desetina članov A (sodelovalo 25 ekip)

4. mesto - desetina mladincev (sodelovalo 13 ekip)

REGIJSKO TEKMOVANJE V ŠENTILJU

Dne 20. 06. 2009 je potekalo regijsko tekmovanje v Šentilju. Na regijskem tekmovanju so nastopale najboljše ekipe iz GZ Maribor, GZ Ruše, GZ Slovenske gorice in GZ Starše.

Naše  društvo se je tekmovanja udeležilo s 4 desetinami in osvojilo odlične rezultate. I. desetina članov A je osvojila 1. mesto ter tako postala regijski prvak, prav tako pa si je priborila uvrstitev na državno tekmovanje, ki bo spomladi drugo leto.

Odlično se je odrezala tudi naša desetina članic A, ki je osvojila 3. mesto, desetina mladink je osvojila 4. mesto, II. desetina članov A pa je osvojila 6. mesto, pri čemer je potrebno poudariti, da je obema desetinama do uvrstitve med prve tri ekipe zmanjkalo le kanček športne sreče.

e) Udeležba na tekmovanjih v letu 2010

V  soboto in nedeljo, dne 29. in 30. 05. 2010, je bilo tekmovanje  GZ Maribor pri Ledni dvorani.

28. mesto - III. desetina članov A

Potrebno je poudariti, da bi z malo več športne sreče dosegli še boljše rezultate. Oprema, ki jo je pripravil organizator je bila milo rečeno slaba, še najbolj sta to občutili II. in III. desetina. II. desetina je imela to smolo, da ji je razpadel sesalni vod, pred tem pa je bila na odlični poti, da osvoji pokal .....

Na tem mestu bi se zahvalili sponzorjem, ki so nam pomagali pri nabavi Toperjevih trenirk za člane naših tekmovalnih enot.

Seznam sponzorjev najdete na naši spletni strani! Nekaj utrinkov iz tekmovanja pa v fotogaleriji.

DRŽAVNO GASILSKO TEKMOVANJE

V soboto, 19. 06. 2010, smo sodelovali na državnem gasilskem tekmovanju 2010 za memorial Matevža Haceta. Vajo smo solidno opravili in osvojili dobro 12. mesto.

Nekaj utrinkov iz tekmovanja najdete v fotogaleriji.

f) Udeležba na tekmovanjih v letu 2011

TEKMOVANJE GZ MARIBOR:

Letos smo se udeležili tekmovanja GZ Maribor s kar 7 desetinami, in sicer:
- desetino pionirjev,
- desetino mladink,
- desetino članic, in
- 4 desetinami članov A, kar je največ med vsemi društvi v GZ Maribor.

Tudi letos smo dosegli odlične rezultate, saj smo prav v vseh kategorijah zmagali.